ZABEZPIECZENIA PRZECIW PTAKOM

Zabezpieczenia

Zabezpieczenia przeciw ptakom

Ptaki zamieszkujące miasta, a szczególnie gołębie w doskonały sposób dostosowały się do życia wśród ludzi, hałasu i ruchu ulicznego. Brak bezpośrednich naturalnych wrogów powoduje, że ptaki rozmnażają się w niekontrolowany sposób. Łatwość zdobywania pokarmu i znajdowania schronienia powoduje, że gnieżdżące się gołębie można spotkać na każdym kroku.

Doświadczenie, jakie zdobyliśmy na różnych obiektach pozwala nam twierdzić, że jednymi ze skuteczniejszych metod odstraszania ptaków miejskich są kolce, siatki i systemy elektryczne.

Zachęcamy do wysyłania zapytań. Wyceny oraz porady wykonujemy bezpłatnie !

JAK WYBRAĆ SKUTECZNE ZABEZPIECZENIE?

rozwiń +

Należy pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego, niewidocznego i niesłyszalnego sposobu odstraszenia ptaków.
Z doświadczenia wiemy że dużą rolę w powodzeniu pozbycia się ptaków odgrywa odpowiedni wybór zabezpieczeń. Prowizorycznie i oszczędnie dobierane materiały są często skuteczne na krótki czas lub wcale.

METODY ZABEZPIECZEŃ PRZECIW-PTAKOM

rozwiń +

KOLCE
Najpopularniejszy i zarazem jeden z najtańszych sposobów odstraszania ptaków. Po zamontowaniu, kolce tworzą barierę, która skutecznie zniechęca ptaki do lądowania, jednocześnie nie powodując im żadnej krzywdy.

Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz sztywnej, przezroczystej listwy z poliwęglanu. Odporne nawet na najcięższe warunki atmosferyczne (w tym promienie UV i duże wahania temperatur).

Wszystkie oferowane przez nas kolce spełniają normę jakości AISI 316.

PRĘTY

rozwiń +

Zastosowanie:Pręty odstraszające służą głównie do zabezpieczenia parapetów i barierek balkonowych. Składają się z dwóch metalowych, równoległych (w odstępie 5 cm) prętów umocowanych na dwóch podstawach oddalonych od siebie o 50 cm. Gdy gołąb lub inny ptak próbuje usiąść na powierzchni zabezpieczonej przez pręty, wtedy uginają się one i obracają, uniemożliwiając ptakom siadanie w tym miejscu.

SYSTEMY ELEKTRYCZNE

rozwiń +

Zastosowanie: System przeznaczony jest do zabezpieczania miejsc o bardzo dużym obciążeniu ptakami.

System elektryczny odstraszania ptaków "BIRD OUT" - to system modułowy, składa się z przezroczystych wsporników z poliwęglanu, przyklejanych do zabezpieczanej powierzchni oraz dwóch lub trzech drutów ze stali nierdzewnej o przekroju 2 mm i długości 1 m. Druty połączone są między sobą elastycznym łącznikiem w postaci sprężyn i podłączone (izolowanym przewodem elektrycznym) do zasilacza impulsowego wytwarzającego prąd o wysokim napięciu 5000V i amperażu 15 mA. Zabezpieczenie to jest mało widoczne.

SIATKI PRZECIWPTAKOM

rozwiń +

Siatki przeciw ptakom wykonane z polietylenu o różnych gęstościach oczek ochraniają duże płaszczyzny oraz powierzchnie pofałdowane (np.: płaskorzeźby). Siatki o oczku 50mm funkcjonują jako zabezpieczenia powierzchni przed gołębiami i innymi ptakami podobnej wielkości. Dobrze sprawdzają się przy zabezpieczaniu balkonów, loggi, "studni" podwórkowych w kamienicach, płaskorzeźb, konstrukcji obiektów przemysłowych i wielkopowierzchniowych.

Siatki na ptaki o oczku 19 mm są przeznaczone do zabezpieczania powierzchni przed wróblami, jaskółkami i innymi ptakami podobnej wielkości. Dobrze sprawdzają się przy zabezpieczaniu wnęk, podcieni (naroża elewacji i konstrukcji dachu), wszelkiego rodzaju załamań elewacji. Są także najlepszym rozwiązaniem przy zabezpieczaniu obiektów wielkopowierzchniowych przed tego typu ptactwem.

NAKLEJKI / MAKIETY

rozwiń +

Produkt mający na celu zabezpieczyć lustrzane lub przezroczyste powierzchnie pionowe. Przyklejany na szklane ściany, ekrany dźwiękochłonne i inne tego typu elementy konstrukcji ma na celu odstraszanie ptaków, przez co chroni je przed rozbijaniem się o nie. Problem rozbijania się ptaków o powierzchnie płaskie jest dosyć częsty w biurowcach i przy trasach szybkiego ruchu gdzie ptaki takie jak gołębie, kawki czy mewy z dużą prędkością wpadają na przeszkodę uszkadzając ją i często tracąc życie. Nasze produkty funkcjonują jako odstraszacze na ptaki informując je o stojącej na trasie ich lotu przeszkodzie. Naklejka wykonana jest z wysokiej jakości folii samoprzylepnej. Odporna jest nawet na najcięższe warunki atmosferyczne (w tym promienie UV i duże wahania temperatur). Wymiary : 55cm x 25 cm

Makiety mocuje się do parapetów, poręczy balkonowych lub zawiesza na dołączonych linkach pod sufitem, gałęzią lub innym wybranym elementem. Wykonane najczęściej z tworzyw sztucznych idealnie imitują wygląd ptaków drapieżnych.

USUWANIE NIECZYSTOŚĆI PO PTACTWIE

rozwiń +

Zanieczyszczenia spowodowane odchodami ptaków nie są problemem tylko natury estetycznej, ale niosą także duże zagrożenie dla ludzkiego zdrowia wywołując szereg niebezpiecznych chorób. Bardzo ważne jest umiejętne usuwanie takich zanieczyszczeń.

Firma KB7 oferuje usługi usuwania nieczystości, doczyszczania i odkażania zabrudzonych miejsc oraz utylizacji ptasich odchodów.

NASZSPRZĘT